عمومی

بزرگترین گاف‌های سینمایی جهان+عکس

فیلمسازان همیشه در طول تاریخ در فیلم های شون مرتکب اشتباهایی شده ان که بعضی از اونا به عنوان بزرگ ترین گاف های تاریخ سینما موندگار شده.

به گزارش آلامتو به نقل از فارس، هر ساله هزینه بسیاری صرف ساخت هزاران فیلم سینمایی در سراسر جهان می شه که این وسط فقط تعداد محدودی به عنوان یه اثر موندگار در تاریخ سینما موندگار می شن ولی حتی این آثار موندگار هم از اشتباه مبرا نبوده و حتی بعضی علی رغم موفقیت های بی شمار، عنوان بزرگترین گاف های سینمای جهان رو به دنبال خود یدک می کشن.

فیلم سینمایی «بیگانه»:

این فیلم علمی-تخیلی و ترسناک سال ۱۹۷۹ به کارگردانی «ریدلی اسکات» ساخته شد. این فیلم داستان موجود فرازمینی مهاجم و خطرناکی رو به تصویر می کشد که وارد یه فضاپیمای باری شده و خدمه کشتی رو از بین می برد.

در یکی از سکانس های فیلم خدمه فضا پیما در زیر کلاه های محافظشان، کلاهی پارچه ای هم به سر دارن ولی وقتی که اون موجود مهاجم به یکی از این خدمه به نام «کین» حمله می کنه و کلاه محافظش رو می شکند، اثری از کلاه پارچه ای بر سرش دیده نمی شه.

فیلم سینمایی «شمال از شمال غربی»:

این فیلم که در سال ۱۹۵۹ بوسیله «آلفرد هیچکاک» ساخته شد، داستان مردیه که ناخودآگاه خود رو درگیر ماجرایی جاسوسی و اتهاماتی که به ایشون وارد اومده می بیند و زنی این وسط قصد کمک به اون رو داره.

در یکی از صحنه های فیلم که تو یه کافه اتفاق می افتد، اسلحه شلیک می شه ولی قبل از اینکه اسلحه شلیک شه، پشت زمینه فیلم، پسربچه ای انگشتش رو در گوشهایش فرو برده چون می دونه که به زودی صدای شلیک اسلحه تموم کافه رو پر می کنه.

فیلم سینمایی «بر باد رفته»:

این فیلم سینمایی در سال ۱۹۳۷ براساس رمان پرفروشی به همین نام نوشته «مارگارت میچل» ساخته شد. «میچل» چند سال قبل از ساخت فیلم، واسه این رمان برنده جایزه ادبی پولیتزر شد.

در یکی از صحنه های فیلم که «اشلی» تیر خورده، «رت باتلر»، همسر اسکارلت، زیر بازوی اون رو گرفته، و «ملانی»، همسر اشلی هم در حال حمل یه روشنایی گازیه تا راه اونا رو به اتاق خواب روشن کنه ولی پشت زمینیه فیلم اگه دقت شه، سیمی که به روشنایی به ظاهر گازی ولی در واقعیت برقی متصله، دیده می شه.

فیلم سینمایی «شک دارین همیشگی»:

«شک دارین همیشگی»، فیلمی جنایی به کارگردانی «برایان سینگر» و بازی «کوین اسپیسی» در سال ۱۹۹۵، ساخته شد.

فیلم داستان پنج خلافکار حرفه ای به روایت می کنه که از طرف شخصی ناشناس مدیریت می شن، در این میون این گروه به جزء یه نفر از اونا که یه معلول ساده احواله، تو یه حادثه انفجار کشته می شن ولی در آخر مشخص می شه که مغز متفکر همون معلول ساده احوال (با بازی «کوین اسپیسی») بوده.

این فیلم مثل سه فیلم قبلی با اینکه اسمش در میان آثار موندگار تاریخ سینما به ثبت رسیده ولی از اشتباه مستثنی نبوده و در یکی از صحنه ها که این گروه خلافکار مبادرت به دزدیدن ماشین پلیس می کنن، یه هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ چهار موتوره به تصویر کشیده می شه ولی در نمای دیگری که هواپیمای از پشت نشون داده می شه، هواپیما، یه بوئینگ ۷۶۷ دو موتوره س.

فیلم سینمایی «گلادیاتور»:

«ریدلی اسکات»، فیلم سینمایی «گلادیاتور» رو با بازی نورانی «راسل کرو» در سال ۲۰۰۰ میلادی ساخت.

این فیلم داستان گلادیاتوری زخم خورده که همسر و فرزندش به دست پسر پادشاه کشته شد ه ان و حالا به فکر آزادی و انتقامه.

این فیلم با اینکه در زمان خود برنده جوایز بی تعدادی از جمله پنج جایزه اسکار شد ولی یکی از بزرگترین گاف های تاریخ سینمای جهان رو هم به نام خود به ثبت رسونده.

در یکی از صحنه های مبارزاتی، یکی از ارابه ها از این رو به اون رو می شه و وقتی که گرد و خاک حاصل از حرکت ارابه ها کمی فرو می نشیند، مخاطب با کمی دقت خیلی راحت می تونه سیلندر گاز نصب شده زیر ارابه رو ببینه.

فیلم سینمایی «دزدان دریایی: نفرین مروارید مشکی»:

«نفرین مروارید مشکی» اولین قسمت از سری فیلم های «دزدان دریایی کارائیب» است که کارگردانی اون رو «گور وربینسکی» بردوش داشت.

این فیلم علمی تخیلی محصول شرکت «والت دیزنی» و بیست و نهمین فیلم پرفروش تاریخ سینما هستش.

در یکی از صحنه های فیلم که جک (با بازی جانی دپ) در حالی که عصبانیه روی عرشه وایس تاده ولی نکته خیلی مهم اینه در پشت سر اون هم یکی از عوامل فیلم با کلاه کابویی و تی شرت سفید در حالی وایس تاده و به دریا زل زده، به چشم می خورد.

فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی»:

این فیلم در سال ۲۰۰۲ و پس از یه تأخیر ۲۵ ساله، به کارگردانی «سم ریمی» و براساس شخصیت مرد عنکبوتی شرکت مارول کامیکس ساخته شد.

در این فیلم «توبی مگوایر» در نقش پیتر پارکر/مرد عنکبوتی، «ویلم دفو» در نقش «نورمن آزبورن» و «جیمز فرانکو» در نقش «هری آزبورن»، صمیمی ترین دوست پیتر پارکر اجرای نقش کرده ان.

این فیلم نه فقط در گیشه با فروش بسیاری خوبی روبرو شد، بلکه تونست توجه خیلی از منتقدان رو به خود جلب کنه و در آخر برنده دو جایزه اسکار شه.

«مرد عنکبوتی» داستان علم آموزی دبیرستانی به نام «پیتر پارکر» است که یه عنکبوت رادیواکتیو شده اون رو می گزد و بدن اون دچار جهش ژنی می شه و پس از اون می تونه مثل عنکبوت از در و دیوار بالا و پایین بره.

در یکی از صحنه های این فیلم، «پیتر» که هنوز مهارت به کار گیری استعداد جدیدش رو پیدا نکرده، تارهایش رو به سمت چراغ خواب اتاقش پرتاپ کرده و باعث می شه تا بشکنه ولی چند ثانیه بعد چراغ خواب در اتاق بهمریخته «پارکر»، سالم و چون اولش سرجایش قرار گرفته.

فیلم سینمایی «هری پاتر و محفل ققنوس»:

این فیلم که پس از دزدان دریایی کارائیب ۳ نام پروفروشترین فیلم سال ۲۰۰۷ رو به خود اختصاص داد براساس جلد دیگری از کل داستان های «هری پاتر» نوشته «جی.کی.رولینگ»، نویسنده انگلیسی ساخته شده.

در این قسمت از فیلم «هری پاتر» در مقطع پنجم دروس هاگوارتزه و باید امتحانات سمج (سطوح مقدماتی جادوگری) بده اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین هم وزارت سحر و جادو باور نمی کنه که لرد ولدمورت برگشته و از این جهت هری پاتر و دامبلدور رو تحت فشار می گذارد، در نبردی «سیریوس بلک» پدرخوانده اون بوسیله بلاتریکس لسترنج کشته می شه و در آخر وزارت سحر و جادو راضی می شه که ولدمورت برگشته.

اشتباه فاحشی که در این فیلم روی می دهد مربوط به لباس «هری پاتر» است که در دو سکانس تکرار می شه. تی شرتی که اون در صحنه ای که خوابیده به تن داره با تی شرتی که چند ثانیه بعد از خواب برمی پاشه به طور کامل فرق داره، هم از نظر رنگ و هم از نظر یقه تی شرت.

فیلم سینمایی «اژدهای سرخ»:

این فیلم ترسناک از سری داستان های هانیبال لکتر، دکتر روان پزشکیه که دست به جنایات غیر قابل تصوری می زند.

«برت راتنر»، «اژدهای سرخ» رو براساس فیلمنامه ای اقتباس شده از کتابی به همین نام نوشته «توماس هریس» کارگردانی کرد.

این فیلم سال ۲۰۰۲ به نمایش درآمد و با استقبال بسیار خوبی روبرو شد.

داستان این فیلم ۲ سال قبل از حوادث فیلم پرطرفدار «سکوت بره ها» اتفاق می افتد. در سال ۱۹۸۰ «ویل گراهام» که مامور اف بی آیه و مهارت خاصی در شناسایی و دستگیری قاتلین زنجیره ای داره، هانیبال لکتر رو دستگیر می کنه. اما برخورد اون با هانیبال بسیار خونین و خطرناکه. از اون پس گراهام خود رو بازنشسته می کنه و با خونواده اش به فلوریدا می رود. اما یه قاتل حرفه ای دست به جنایاتی می زند و گراهام دوباره به خدمت فراخوانده می شه.

در صحنه ای از فیلم، وقتی که «ویل»، کشوی فیلم ها رو در خونه «لیدز» باز می کنه، به روشنی، یه کپی از فیلم «خانوم دابت فایر» در سمت چپ کشو دیده می شه، فیلمی که در سال ۱۹۹۳ یعنی دو سال پس از «سکوت بره ها» ساخته می شه.

براساس این گزارش، البته فهرست فیلم هایی که در اونا گاف داده شده بسیار زیاد هستن و میشه آثاری مثل «خوب، بد، بیریخت»، «نجات سرباز رایان»، «پدرخوانده»، «ارباب حلقه ها؛ برج های دو قلو»، ارباب حلقه ها؛ برگشت پادشاه»، «تایتانیک»، «شک دارین همیشگی»، «فرشتگان چارلی»، «کماندو» و «آناکوندا» رو نام برد که گاف های حتی عجیب اونا هنوزم در یاد و خاطره علاقه مندان سینما باقی مونده.

فرزندان ستاره های بزرگ هالیوود+عکس

عکس العمل هنرمندان به درگذشت داوود رشیدی

مطالب باحال روز