عمومی

بزرگترین نقاشان تاریخ + عکس

بزرگترین نقاشان تاریخ

روزنامه «گاردین» پس از انجام پژوهشی گسترده، فهرست بهترین هنرمندان جهان قبل و بعد از قرن بیستم میلادی رو منتشر کرده.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، هنر بحث ایه به عمر بیشتر از ۴۰ هزار سال ، اما آثار بعضی از هنرمندان در طول تاریخ از بین رفته و امروز تقریبا تنها نامی از اون ها باقی مونده. مثلا یونان باستان مهد نقاشان بزرگی چون «فیدیاس» بوده که تا اواخر قرون وسطی چهره ای نامعلوم حساب می شد. به خاطر همین فهرست ۱۵ عنوانی «گاردین» از بزرگترین نقاشان قبل از قرن بیستم میلادی تحت سلطه ی هنرمندان دوره ی رنسانسه.

همونطور که پیش بینی می شد، «لئوناردو داوینچی» خالق «لبخند ژکوند» صدرنشین این فهرسته. پس از استاد نقاشی رنسانس ایتالیا، نام «میکل آنژ» خالق مجسمه بی مثل «داوود» و بعد «رافائل» در این رده بندی به چشم می خورد. عنوان چهارمین نقاش بزرگ تاریخ به «رامبراند» تعلق داره و بعد از ایشون «تیتان» در مقام پنجم قرار گرفته.

«فرانچسکو انگار» هنرمند اسپانیولی و «ال گرکو» نقاش، معمار و مجسمه سار اهل اسپانیا، «آلبرشت دورر» نقاش، حکاک و ریاضی دان آلمانی، «هانس هولباین» هنرمند آلمانی و «یوهانس ورمیر» نقاش هلندی تابلوی موندگار «دختر با گوشواره مروارید» به ترتیب ششمین تا دهمین رتبه ی فهرست «گاردین» رو دارن.

رتبه های ۱۱ تا ۱۵ مهم ترین هنرمندان جهان قبل از شروع قرن بیستم هم نصیب «ژاک –لویی داوید»، «گیوتو»، «دیگو ولاسگز»، «گوستاو کورتب» و «هیرونیموس بوش» شد.

این روزنامه ی انگلیسی هم اینکه فهرستی از بهترین نقاشان مدرن رو منتشر کرده که بیشتر اون ها امپرسیونیست هستن. در کنار هنرمندان این سبک، فعالان مکاتب بعدی مثل سورئالیسم و اکپرسیونیست خیالی هم دیده می شه.

رتبه ی اول این فهرست ۲۰ عنوانی از اون کسی نیس جز «ون سان ون گوک» نقاش بزرگ هلندی. «پابلو پیکاسو»ی اسپانیولی در مقام دوم قرار گرفته و بعد از ایشون نام «کلود مونه» خالق شاهکار «نیلوفرهای آبی» دیده می شه. چهارمین نقاش بزرگ مدرن «هنری ماتیس» است و پس از اون نام «پل سزان» نقاش پست امپرسیونیست فرانسوی آورده شده.

به گزارش گاردین، «ادگار دگاس»، «اندی وارهول»، «پل گوگین»، «پیر آگوست رنوار» و «آگوست رودین» که همه از چهره های شاخص هنر مدرن هستن، رتبه های ششم تا دهم رو به خود اختصاص داده ان.

«واسیلی کاندینسکی» بالاتر از «دوران مونه» قرار گرفته و پس از این دو، نام «کامیل پیسارو» نقاش هلندی فرانسوی در فهرست بزرگترین هنرمندان مدرن جهان خودنمایی می کنه.

رتبه های ۱۴ تا ۲۰ این رده بندی هم به «دیگو ریورا»، «ادوارد مونش» خالق تابلوی برجسته «جیغ» ، «جیمز مکنیل ویستلر»، «جکسون پولاک» نقاش مشهور آمریکایی، «سالوادور دالی» نقاش سورئال اهل اسپانیا، «پیت موندریان» و «جورجیا اوکیف» هنرمند آمریکایی تعلق داره.

داوینچی

داوینچی

رامبراند

رامبراند

وارهول

وارهول

پیکاسو

پیکاسو

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *