عمومی

بزرگترین فستیوال های دنیا

air balloon festival

دیدن یه فستیوال بزرگ در هرکجای دنیا که باشه اونقدر هیجان انگیز هست که بتونه مارا به سمت خودش بکشونه.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ کشورای جور واجور جهان به هر بهونه ای دست به برگزاری فستیوالا و جشنای هرساله میزنن.

در این فستیوالا شادی می کنن، مسابقه میدن، هیجانات شون رو خرج می کنن و با عضلاتی کش اومده از خنده و شادی به خونه هاشون بازمی گردند. این فستیوالا بعضیای شون اون قدر عجیب و غریب و خیلی مهم هستن که خودشون به تنهایی واسه کشاندن گردشگران به اون منطقه کافیه. در زیر بعضی از عجیب ترین این فستیوالا رو واسه تون توضیح میدیم.

جشنوراه رنگ هولی، هندوستان

فستیوال هولی از بزرگ ترین جشنای سنتی هند بوده و زمان برگزاری اون براساس تقویم هندی اوایل فصل بهاره. در این مراسم مردم هند شادی شون رو واسه ادامه زندگی و خوشحالی و راضی بودن از پیروزی نیکیا بر بدیا بر همدیگه رنگ می پاشند. پاشیدن پودرهای رنگی، سطلا و بادکنکای پر از آب رنگی روی همدیگه از نشونه های این جشن سنتی و رنگارنگ در هنده.

جشنواره فیلا، هندوستان

یه روز قبل از جشنواره رنگا، جشنواره فیلا به عنوان استقبال از بهار و جشن پیروزی خوبی بر بدی برگزار می شه. همه مردم در این جشن شرکت کرده و به رقص و پایکوبی می پردازن. اونا با زنده نگه داشتن این آیین همه اختلافات گذشته و نارضایتیا رو فراموش کرده و محیطی واسه آشتی با همنوعان خود بوجود میارن.

جشنواره فانوس، تایلند

این جشنواره یکی از مهم ترین مراسم تایلنده که هر ساله در این کشور جشن گرفته می شه. مردم شهر چیانگ مای، فانوسای شون رو به هوا می فرستند و این جشن رو “یی پنگ” نام گذاری می کنن. این فستیوال در آخر ماه کامل دوازدهمین ماه در تقویم سال قمری تایلندی (ماه دوم تقویم لانا) برگزار می شه.

فستیوال بین المللی بالن، آمریکا

جشنواره بین المللی بالن هر در اوایل مهرماه در آمریکا اجرا می شه. این فستیوال یه اتفاق ۹ روزه س و هر سال بیشتر از ۵۰۰ بالن به آسمون فرستاده می شن. این جشنواره، بزرگ ترین جشنواره بالن دنیاس.

جشنواره هنری چتر، پرتغال

جشنواره قشنگتر و هنری چترای رنگارنگ از سال ۲۰۱۲ در شهر آگوئدا کشور پرتغال شروع شده و هرساله با شروع این جشنواره، خیابونای این شهر کوچیک بسیار قشنگتر و دیدنی می شه. هرساله در این جشنواره ، سراسر خیابونای پر رفت و اومد با چترای رنگارنگ قشنگتر تزئین می شه و علاوه بر قشنگتر سازی شهر، از تابش مستقیم نور خورشید به عابرین پیاده جلوگیری می کنه.

جشن آرد و تخم مرغ، اسپانیا

در شرق اسپانیا جشنی سنتی به نام قدیسای بی گناه (Els Enfarinats) برگزار می شه که مردم در اون به طرف همدیگه آرد می پاشند و تخم مرغ پرتاب می کنن. اینم بگیم که این جشنواره قدمتی ۲۰۰ ساله داره و هرساله انبوه گردشگران رو به خود جذب می کنه.

جشنواره بین المللی دورهمی در ارتفاع، ایتالیا

این جشنواره ترسناک ترین و هیجان انگیزترین فستیوال جهان ببیشترین چون شرکت کنندگان ساعات زیادی رو روی طنابای آویزون که روی رشته کوه های آلپ ایتالیا در مونت پیانا کشیده شده، می گذرونن.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

الی گشت جهانگردی