عمومی

بزرگترین سازه‌های دست بشر+عکس

در این مطلب می تونین با بزرگترین سازه های بشر در بخشای جور واجور آشنا شید. سازه هایی که تشویق هر بیننده ای رو داره.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: در طول تاریخ بشر با ساخت عجایب خیره کننده تلاش در پیشرفت جوامع و گسترش فرهنگ داره. «اهرام جیزه»، «پارتنون آتن» و «برج ایفل» تنها نمونه هایی از ساختهایی برجسته دست بشره. در این متن به معرفی چند مورد از بشرساختهایی می پردازیم که همه رو به حیرت وا میدارند.

مترو سئول

جالبه بدونین مترو سئول طولانی ترین مترو جهان هستش. طول کامل این خط مترو به ۹۴۰ کیلومتر می رسه. اولین خط مترو در سال ۱۹۷۴ ساخته و این سیستم الان شامل ۱۷ خط متروئه.

سازه بشر

مجسمه بودا

مجسمه بودا در معبد بهار چین بزرگترین مجسمه دنیاس. ارتفاع این سازه ۱۵۳ متره. ساخت این مجسمه یه مدت بعد از انفجار مجسمه های بودای بامیان در افغانستان از راه طالبان شروع شد و در سال ۲۰۰۸ تموم شد.

123

بزرگترین کتاب

بزرگترین کتاب جهان از راه «گروه بین المللی مشاهد» در دوبی در سال ۲۰۱۲ رونمایی شد. این کتاب که به نام «محمد این جوری س» به چاپ رسیده به ابعاد ۸/۰۶ در ۵ متره. این کتاب درمورد دست آوردهای حضرت محمد (ص) و تاثیر مثبت اسلام در صحنه های بین المللی و بشردوستانه س.

بزرگترین

بزرگترین مداد

بزرگترین و درازترین مداد جهان از راه «اد داگلاس میلر» انگلیسی در سال ۲۰۱۳ ساخته شد. طول این مداد ۳۲۳ متره. به نظر می رسه این مداد واسه هفت نسل صاحب اون کافی باشه.

بزرگترین

آسمون خراش

برج خلیفه به عنوان برج دوبی شناخته می شه و بلند ترین آسمون خراش ساخته دست بشر در دنیاس. ارتفاع این برج به ۸۲۹ متر می رسه.

سازه بشر

آکواریوم جرجیا

آکواریوم جرجیا در آتلانتا که در سال ۲۰۰۵ ساخته شد بزرگترین آکواریوم دنیاس که بیشتر از ۱۰۰ هزار موجود دریایی رو در خود جای داده. آکواریوم جرجیا تنها آکواریومیه که دارای کوسه نهنگه. کوسها در تانکرهای ۲۴ میلیون لیتری بزرگ نگهداری می شن.

سازه بشر

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن