عمومی

بزرگترین خانه از جنس نان زنجبیلی در دنیا +عکس

home

نون زنجبیلی یکی از خوراکیای خوشمزه ایه که به شکل همون نون معمولی پخته می شه اما طعمی متفاوت داره. این نون خوشمزه بعضی وقتا به ابزاری واسه رکوردزنی هم تبدیل می شه و این روزا یکی از باحال ترین رکوردها به کمک اون به ثبت رسیده.

یه چند وقت پیش در ایالت تگزاس آمریکا رکورد جالبی با عنوان “بزرگترین خونه نون زنجبیلی” در دنیا به ثبت رسید. این خونه که بوسیله یه موسسه خیریه درست شده ابعادی برابر با ۱۸ متر طول، ۱۲ متر عرض و ۶ متر ارتفاع داره که به طور کامل استثنایی و خاص هستش.

“بیل هورتون” کسیه که ایده اولیه ساخت این خونه رو داده و میگه ایده خود رو واسه اولین بار از یه برنامه تلویزیون گرفته. این مرد که رییس موسسه خیریه س این خونه رو فقط واسه جمع کردن پول واسه بچه های مریض ساخته و درآمدهای اون رو واسه این افراد کنار گذاشته.

ساخت این خونه یه سال طول کشیده و درزمان ساخت اون از ۸۱۶ کیلوگرم کره، ۷۲۰۰ تخم مرغ، ۳۲۶۶ کیلوگرم آرد، ۱۳۶۱ کیلوگرم شکر کاکائویی استفاده شده. این خونه تموم از جنس نانه و تنها وسایل داخلی اون از نون زنجبیلی ساخته نشده ان.

مهمترین نکته در مورد این خونه اون هستش که هوا پس از یه مدت ممکنه نونا رو خراب و خونه رو نابود کنه ولی قراره تدابیری واسه اون اندیشه شه. هزینه بازدید از این خونه نفری دو دلاره و صاحب خیریه می خواد در اومد حاصل رو به بچه های دارای مریضی خاص بدن.

باشگاه خبرنگاران