عمومی

بزرگترین تجمع القاعده پس از مرگ بن لادن

news

بدون ترس از حمله احتمالی پهپادهای آمریکایی، تصاویری رو از تجمع گسترده سرکرده ها و اعضای خود منتشر کرد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، در تصاویر ویدیوئی که القاعده تازگیا منتشر کرده، ناصر الوحیشی مرد شماره دو القاعده و جانشین ایمن الظواهری سرکرده این سازمان تروریستی هم حضور داره.

سایت شبکه آمریکایی سی ان ان تأکید کرد که این بزرگ ترین و خطرناک ترین نشست بزرگان القاعده طی سالای گذشته و از زمان ریاست ایمن الظواهری بر این گروه س.

در این نشست، حدود ۱۰۰ نفر از اعضای این سازمان به همراه بعضی از سرکردها و خطرناک ترین افراد تحت تعقیب اون حضور داشتن. در این تصاویر اعضای القاعده بدون هیچ نگرانی از احتمال حمله هوایی با هواپیماهای بدون خلبان، گرد هم جمع شدن.

مسئولان آمریکایی درباره اینکه از این نشست بزرگان و اعضای القاعده اطلاعاتی دارن یا خیر، چیزی اعلام نکرده ان.

در این تصاویر الوحیشی که به عنوان سرکرده القاعده در شبه جزیره عرب محسوب می شه در سخنانی خطاب به حاضران میگه: ما باید صلیب رو از بین ببریم، و حامل صلیب هم آمریکاست.

پیتر پیرگن کارشناس امور امنیتی و تحلیلگر شبکه تلویزیونی «سی ان ان» در این مورد گفت: مسئله خطرناکی که در این تصاویر دیده می شه اینه که فردی در اون جمع دیده می شه که قادر به ساخت بمب هاییه که نمیشه اونا رو مخفی کرد و این شخص همون ابراهیم العسیریه.

به گفته کارشناسان امنیتی، العسیری در این تصاویر نشون داده نشد، اما اطلاعات موجود حاکیه که القاعده در ایجاد رابطه بین اعضای خود به روش های قدیمی برگشته؛ به صورتیکه همه پیامهای درون شبکه ای رو افراد حمل می کنن، به خاطر همین فهمیدن به برنامه های الوحیشی خیلی سخت شده.

دلیل انتخاب ۱۱ سپتامبر بوسیله القاعده چی بود؟

گرگ های تنها، بیل گیتس رو ترور می کنن؟

القاعده جام جم آنلاین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *