عمومی

بروکلی رومانسسکو ؛ زیباترین و بی نظیرترین کلم / عکس

کلم بروکلی و ریاضی در کنار هم دو چیزی هستن که خیلی از بچه ها و حتی بزرگسالان از اونا بدشون میاد. هیچکی طعم بروکلی رو دوست نداره و همیشه از فرمولای ریاضی فراری بوده ایم اما این دوکنار هم بعضی وقتا می تونن کارای عجیب ای بکنن.

“بروکلی رومانسسکو” ریاضی و کلم رو در کنار هم قرار داده و انگار تونسته زیباترین و بی نظیرترین کلم رو به وجود آورد. در این نوع بروکلی شما چندین تیکه می بینین که هر تیکه از تیکهای ریزتری ساخته شده و به صورت هرمای کروی روی هم قرار گرفتن.

این ترکیب از روی یکی از فرمولای ریاضی به نام فیبوناچی گرفته شده در این فرمول شما اعدادی رو دارین که با عدد بعد خود جمع شده و به عنوان عدد سوم انتخاب می شن مثلا این دنباله از فیبوناچی رو دنبال کنین. ۰،۱،۱،۲،۳،۵،۸،۱۳

روی این کلم هم اگه دقت کنین هر هرم اول یه کلمه اما به مرور و با جلو رفتن به سمت بالا شما تعداد بیشتری از اونا رو مشاهده می کنین که روی هم قرار گرفته و حالت زیبایی رو ایجاد کردن و اینجاس که ریاضی کمی قشنگتر و شیرین می شه.

این کلما تحت شرایط خاص رشد می کنن و وزن اونا میان ۳۰۰ تا ۶۰۰ گرمه. کلمای “رومانسسکو” در دسته کلما نام برده می شن اما خیلی سخت میشه یکی از اونا رو پیدا و خرید.

Romanesco-broccoli Romanesco-broccoli3 Romanesco-broccoli Romanesco-broccoli

باشگاه خبرنگاران