عمومی

برهانی: باور نمی‌کنم/حلال کنید

مهاجم تیم فوتبال استقلال گفت: دوست ندارم بازیکن تحمیلی باشم ولی نمی تونم این کم محلی و بی احترامیا رو تحمل کنم.

arashآرش برهانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد شایعه هایی که دور و بر جدایی اش از تیم استقلال و اینکه این بازیکن در فهرست فروش آبی پوشان قرار گرفته صحبتای زیر رو انجام داد:

این روزا شایعات زیادی مبنی بر حضورت در فهرست مازاد استقلال به گوش می رسه درسته؟

به طور کامل درسته. ۱۰ روز پیش معاون باشگاه استقلال با من تماس گرفت و گفت امسال شرایط جور دیگه ایه. اول با قلعه نویی صحبت کن تا بعد در مورد قراردادت حرف بزنیم.

با قلعه نویی صحبت کردی؟

من بیرون مرز کشور هستم و قلعه نویی هم همینطور. دو روز پیش با قلعه نویی تماس گرفتم و در حالی که دو دقیقه با هم صحبت کردیم شارژ موبایلم تموم شد و تنونستم با اون بیشتر صحبت کنم. دیروز شارژ اعتباری خریدم و با ایشون تماس گرفتم اما موبایلشان روی پیغام گیر بود و تنونستم در دو باری که با قلعه نویی تماس گرفته بودم صحبت کنم.

حالا تکلیف چیه؟

نمی دونم. امروز که با شما صحبت می کنم هیچ تصمیمی نگرفتم و تا روز چهارشنبه وضعیتم مشخص می شه اما یه سری از آقایون چون فهمیدن من استقلال رو دوست دارم واسه بعضیا سوءتفاهم به وجود آورده ان که به خاطر این اخلاق من هر رفتاری که دلشون می خواد با من بکنن. روی صحبتم شفاف با هواداران استقلاله، شاید باور نکنین اما در این ۶ سالی که در استقلال بودم وقتی که واسه تمدید قرارداد به باشگاه می رفتم کلا در کل این سالها نیم ساعت هم کارم بیشتر طول نکشیده و به قولی مسئولان استقلال واسه تمدید قرارداد با من کار سختی نداشتن اما نمی دونستم این دوست داشتن زیاد استقلال، باعث می شه بعضیا ازم سوءاستفاده کنن و باعث جدایی من می شه.

یعنی رفتنت قطعیه؟

من دوست ندارم بازیکن تحمیلی باشم. به قولی یه روز زندگی باعزت بهتر از یه عمر زندگی با ذلته. در این چند سال هم از دید مالی و مسائل دیگه خیلی اذیت شدم. تنها چیزی که دوست نداشتم اتفاق بیفته ناراحتی هواداران بود چون اونا بزرگترین لطف رو به من داشتن و در واقع تنها دلخوشی من در این سالها اونا بودن. من تا همین الان هیچ تصمیمی نگرفتم اما سه هفته س که کوچیکترین حرفی با من نزدند و اون یه تماس هم طوری که توضیح دادم بود.

 

عکس آرش برهانی

 

با فتح الله زاده صحبت نکردی؟

اصلا. فقط یه بار مصاحبه ای از اون دیدم که گفته برهانی در لیست مازاد نیس.

اما دیروز گفته شد با فتح الله زاده تلفنی صحبت کردی و در این تیم موندنی شدی؟

اصلا این جوری نیس. من اصلا با آقای فتح الله زاده صحبت نکردم و همونطور که گفتم هیچکی از باشگاه به جز معاون با من تماس نگرفته.

اما فتح الله زاده که حالا انصراف داده؟

بله شنیدم. ولی من هم خصوصیات اخلاقی خودمو دارم. نمی تونم این همه بی احترامی و کم محلی رو ببینم و اونا رو تحمل کنم. هر سال ۵۰ درصد تیم می رفتن اما من واسه تمدید قرارداد هیچ شرط و شروطی نمی گذاشتم. همین دو سال پیش نظری جویباری شاهده که گفتگو من واسه تمدید قرارداد پنج دقیقه هم طول نکشید در حالی که تیم اون زمان مهاجم دیگری هم جذب نکرده بود. من شرایط استقلال رو درک می کردم اما نمی دونم به چه دلیل اینجور رفتارهایی با من شد. حتی سالی که پرسپولیس منو میخواس عقد قراردادم با استقلال ۱۰ دقیقه بیشتر زمان جنگ.

اهل بازار گرمی هم که نبودی؟

تا حالا هیچکی ندیده که من بگم از استقلال میرم یا از فلان تیم پیشنهاد دارم چون اصلا فوتبالم رو بدون استقلال تصور نمی کردم.

پیغامت به هواداران چیه؟

اول صحبتم گفتم که همه حرفم با هوادارانه. اونا بدونن من واسه موندن مشکلی ندارم و هر وقت به من گفتن تمدید کن تمایل خودمو نشون دادم اما بعضیا با بودن من مشکل دارن. اگه اینجور رفتارهایی با خودشون هم انجام بشه ناراحت می شن. بازم می گم من دوست ندارم بازیکن تحمیلی باشم و باید منو بخوان. مردم تنها حامی من در این چند سال بودن ولی باید یه سری چیزها رو بدونن. باور کنین دوست ندارم دل یه هوادار از رفتن من از استقلال بشکنه و یا اونا ناراحت شن.استقلال طرفداران میلیونی داره و اگه بدونم یه نفر از موندن من خوشحال می شه من از ته دل خوشحال میشم اما خودمم می دونم که اونا تقصیری ندارن و رفتار مسئولان ناراحت کننده س. امیدوارم هواداران منو حلال کنن.

تصمیم نداری با استقلالیا بازم صحبت کنی؟

قرار بود چهارشنبه از راه یکی از نزدیکان فتح الله زاده اونو ببینم. ببینین کار رو به کجا رسونده ان و با آرش برهانی چیکار کردن که باید از راه دوستان آقای فتح الله زاده و واسطه ها و با خواهش و تمنا مدیرعامل رو ببینیم، حالا هم که فتح الله زاده انصراف داده اما پنجشنبه تصمیم پایانی رو می گیرم. معلوم نیس منتظر چی هستن. منتظرن تا بازیکنانشان رو بگیرن؟ یا قلعه نویی برگرده؟ من فقط منتظر بودم تا با استقلال تمدید کنم ولی یه تماس هم گرفته نشد.البته این رو بگم انصافا تنها کسی که دوست داشت در استقلال بمونم فتح الله زاده بود و من در این چند سال کوچیکترین مشکلی با اون نداشتم. ۶ سال با اون کار کردم و انصافا چیزای خیلی از ایشون یاد گرفتم. دروغ نمی گم تا چهارشنبه منتظر می مانم و اگه اتفاقی نیفتاد پنجشنبه تیم جدیدم رو مشخص می کنم.

حالا از کدوم تیما پیشنهاد داری؟

در مورد پیشنهاداتم نمی خوام حرفی بزنم چون اصلا اهل بازار گرمی نیستم، همه این حرفه ها رک و روشن با هواداران بود. پیشنهاد دارم اما چون بیرون مرز کشور بودم به اونا فکر نکردم اما از طرف من این رو بنویسین که باور نمی کنم روزی از استقلال جدا شوم.

اخبار داغ فوتبالی اخبار داغ ورزشی