عمومی

برندگان سیمرغ های جشنواره ۲۹ فیلم فجر ؟

با اینکه سیمرغ ها امسال دیرتر از همیشه پرگشودند اما پس از ۱۱ روز، شب گذشته نزدیک برج میلاد و در مرکز همایش های اون، روی دوش برندگان آروم گرفتن و همون گونه که انتظار می رفت، مسعود کیمیایی با «جرم» و اصغر فرهادی با «جدایی نادر از سیمین» بیشتر سیمرغ ها رو شکار کردن.

دیشب ژیلا صادقی یکی از مجری های تلویزیون که اون رو با اجرای برنامه «خونه فیروزه ای» در شبکه سوم می شناسیم، روی سن سالن اصلی برج میلاد رفت تا مراسم اختتامیه جشنواره بیست و نهم رو به تنهایی اجرا کنه‎. ‎ قبل از این قرار بود محمد سلوکی هم در کنار ایشون مجری مراسم باشه اما در دقیقه ۹۰ سلوکی از اجرای برنامه کنار گذاشته شد‎.‎

تا آخرین لحظات بسته شدن صفحات روزنامه، شنیده ها حکایت از این داشت که «جرم» مسعود کیمیایی بهترین فیلم جشنواره س و اصغر فرهادی که حالا هزاران کیلومتر دورتر واسه شکار خرس طلایی برلیناله به آلمان رفته، ۲ سیمرغ بلورین مهم بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه رو دریافت کرده.

جایزه خاص هیات داوران هم به داریوش مهرجویی واسه «آسمون محبوب» رسید. مهدی هاشمی واسه بازی در ۲ فیلم «آقایوسف» و «فراموشی» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد رو گرفت و علی مصفا واسه بازی در فیلم «آسمون محبوب»، از این بخش دیپلم افتخار گرفت. سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن هم به ویشکا آسایش واسه فیلم «ورود آقایون ممنوع» رسید.

 

حامد بهداد سیمرغ نقش مکمل مرد رو واسه «جرم» گرفت و مهناز افشار سیمرغ نقش مکمل زن رو واسه «خوشبختی آباد» گرفت؛ ضمن اینکه ساره بیات واسه بازی در فیلم «جدایی نادر از سیمین» از این بخش دیپلم افتخار گرفت. سیمرغ بهترین فیلمبرداری به محمود کلاری واسه فیلم «جدایی نادر از سیمین» رسید و چهره پردازی فیلم «بچه صبح» با اجرای سعید ملکان، سیمرغ این بخش رو گرفت.

 

سیمرغ بلورین بهترین موسیقی رو کارن همایونفر واسه «جرم» گرفت. از طرف دیگه در بخش نگاه نو که خاص فیلم اولی هاست، حمید فرخ نژاد واسه ساخت فیلم «سفر سرخ» ۲ جایزه اصلی بهترین فیلم و بهترین کارگردانی رو گرفت. هم اینکه پژمان بازغی واسه بازی در فیلم «مرگ کار و کاسبی منه» و غزل شاکری واسه بازی در فیلم «آینه های روبه رو» دیپلم افتخار گرفتن.

جمع آوری : آلامتو

به نقل از : همشهری آنلاین