عمومی

برنده بهترین دست‌خط «دست» ندارد!+عکس

مسابقات بهترین دست خط در شهرها و کشورای جور واجور میان بچه های مدرسه ای برگزار می شه و همه علم آموزها می خواهند بهترین باشن، بهترینی که فقط از روی کلمات که روی کاغذ تشخیص داده می شن.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: آنایا ایلیک ۷ سال سن داره و از زمان تولد هر دو دستش بدون مچ بوده ان، اما اون با گرفتن مداد در انتهای هر دو بازوهایش تونسته بهترین دست خط رو در مسابقات داشته باشه. این دختر ۷ ساله واسه اینکه بتونه راحت تر بنویسه، باید روی میز بایستد.

اون که می تونسته واسه دست هاش از پروتز بهره بگیره، اما ترجیح داده با تمرین از بازوهای خودش استفاده کنه و بعد از تمرین یه ساله حالا جایزه بهترین دست خط رو بدست آورده.

بیانکا و گری، پدر و مادر آنایا در اول که فهمیده بودن اون مچ دست نداره، حالشون اصلا خوب نبوده، اما آنایا ثابت کرده که بسیار باهوشه و همه چیز رو عالی یاد می گیرد. اون خودش می تونه لباس هاش رو بپوشد و از پس انجام کارای شخصی اش بدون اینکه به کمک کسی نیاز داشته باشه، برمی آید.

تریسی مدیر مدرسه آنایا هم جاه طلبی اون رو تایید می کنه و می گوید: «کارای خیلی کمی هست که آنایا نتونه اون ها رو انجام بده. اون به طور کامل مستقله و بدون اینکه عذر و بهونه ای داشته باشه، همه کارای لازم واسه یه دختر بچه رو انجام می دهد.»

این مدیر خودش نام آنایا رو واسه مسابقات بهترین دست خط نوشته، تا اون در مسابقه با ۵۰ علم آموز دیگه که مشکلات فیزیکی داشتن، برنده شه و علاوه بر هزار دلار جایزه، احترام آدم های دنیا رو هم بدست بیاره.

یکی از داوران حاضر در این مسابقه می گوید که اون ها با دیدن دست خط آنایا غافلگیر شده ان که چقدر خوب می نویسد، مخصوصا اینکه دست نداره و اون ها از نمونه دست خط اون واسه مقایسه با دیگرانی که دست داشتن، استفاده کرده ان.

شاید نیاز به اشاره نباشه، اما پدر و مادر آنایا از این اتفاق بسیار خوشحال هستن و به دخترشون افتخار می کنن، اما واسه خود آنایا این پیروزی تازه اول راه س و اون می خواهد کارای دیگری مانند فوتبال بازی کردن، انجام کاراته و ژیمناستیک رو در برنامه خودش بزاره؛ اگه اون تونسته در رقابتی که به دست نیاز اصلی داشته، پیروز باشه، در دیگه رقابت ها حتما برنده هستش.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

خبرگزاری مهر