فناوری

با کاربردی ترین ابزارهای وب در سال ۲۰۱۴ آشنا شوید

در فضای نامتناهی وب به هر چیزی دسترسی دارین. از موضوعات جور واجور به شکل خبرها گرفته تا وسیله ها یا وسایل ارتباطی. این روزا وسایل تحت وب که بیشتر براساس رایانش ابری کار می کنن می تونن خیلی از نیازای کاربران رو خیلی راحت و در موارد زیاد به صورت رایگان مرتفع کنن. در شروع سال نو میلادی نگاهی میندازیم به ۱۰ نمونه از کاربردی ترین وسایل تحت وب که در سال ۲۰۱۴ بیشترین بهره رو واسه کاربران داشتن. در میون این همه سرویس، انتخاب ۱۰ وسیله کاربردی براساس وب تا حدودی سخته و شاید تعدادی دیگه از قلم افتاده باشه. از این رو اگه در انتهای این پست فهمیدین وسایل به درد بخور دیگری رو می شناسین که لیاقت عنوان بهترین رو دارن، اونو در بخش نظرات با ما در میان بذارین.

همراه دیجیتاتو شید با ۱۰ وسیله کاربردی به درد بخور تحت وب.

 

۱- Infogram – مناسب واسه: نمایش اطلاعات به صورت چشمی

حتما تا حالا با نمودارها و تصاویر ساخته شده به وسیله اینفوگرام آشنا شدین اما اگه واسه اولین باره که نام این سرویس رو می شنوین باید بگیم که اینفوگرام ابزاری تحت وب واسه خلق تصاویریه که به صورت چکیده اطلاعات رو سلسله وار نمایش میدن. البته از این سرویس واسه رسم نمودارهای جور واجور در قالبای جورواجور هم میشه استفاده کرد. کار با اینفوگرام بسیار آسونه و شما می تونین با به کار گیری محیط بسیار ساده و جذاب اون، تصاویر و نمودارهای زیبایی رو ترسیم کنین. به کار گیری این سرویس مجانیه اما واسه داشتن انتخابای بیشتر و نبود انتشار تصاویر در سایت Infogr.am باید حساب سرویس خود رو شارژ کنین.

 

۲- Up Hail – مناسب واسه:  کاهش هزینه سفرهای درون شهری

سرویسی به نام Up Hail طراحی شده تا سفرهای کوتاه درون شهری با هزینه کمتری انجام شه. در این سرویس فردی که می خواد با ماشین شخصی خود و یا حتی تاکسی از نقطه ای به نقطه دیگه بره، راه خود رو مشخص کرده و اول و انتهای راه رو به این سرویس اطلاع میده. بعد بقیه افراد می تونن با جست و جوی سفر خود براساس اول و انتهای راه کمترین هزینه سفر رو متحمل شن. در این سرویس با جست و جوی راه مورد نظر دو پیشنهاد واسه کاربر نشون داده می شه که هر یک قیمت تموم شده سفر رو نشون میدن، یکی Uber و دیگری Lyft. این سرویس فعلا در امریکا قابل دسترسه و سفرهایی رو پشتیبانی می کنه که بیشترین حد فاصله اون ۱۶۰ کیلومتر باشه. البته قراره این سامانه به زودی در بقیه کشورها راه اندازی شه.

 

۳- Inbox – مناسب واسه: مدیریت حجم یه عالمه از ایمیلا

گوگل اینباکس نوآورانه ترین سرویس سال ۲۰۱۴ نیس چون که خدمات زیادی در وب واسه مدیریت ایمیل هست، اما گوگل می دونه که باید بهتر از هر کسی باشه. اگه شما یکی از کاربران سرویس جیمیل هستین با فرستادن درخواست عضویت در اینباکس می تونین خیلی راحت حجم خیلی از ایمیلا و مکاتبات دیجیتالی خود رو در طول روز مدیریت کنین. واسه آشنایی بیشتر با گوگل اینباکس می تونین به مطلب چیجوری از اپلیکیشن Inbox گوگل واسه مدیریت بهتر Gmail استفاده کنیم؟ مراجعه کنین.

 

۴- Overcast – مناسب واسه: عاشقان پادکست

جدیدترین و بزرگ ترین برنامه پادکست Overcast اسمشه. این برنامه با ظاهر جذاب، قابلیتا و امکانات زیادی رو در اختبار کاربر قرار میده مثل: Smart Speed ،Voice Boost و یا Smarter Playlists.

۵- Nuzzel – مناسب واسه: در جریان بودن رویدادهای مهم بین دوستان

سرویس Nuzzle با ایده ای ساده حساب کاربری شما در فیسبوک و توییتر رو پیگیری می کنه و لینکایی که دوستان شما در این شبکه ها به اشتراک می ذارن یا پستایی که کامنتای زیادی دارن و زیاد به اشتراک گذاشته می شن واسه شما ایمیل می کنه. به همین راحتی بدون نگرانی از مهم ترین رویدادهای بین دوستانتون باخبر میشین. کافیه با حساب کاربری فیسبوک و یا توییر از راه  Nuzzle.com وارد شید تا از هیچ مهمانی بی خبر نمونید.

 

۶- Medium – مناسب واسه: دل نوشته هاتون

7-Medium

Medium سرویس بسیار ساده واسه تحریر دل نوشته های روزانه س. در این سرویس روزنامه نگارا محبوب یا افراد مشهور -مثل باراک اوباما- بعضی وقتا یادداشتایی رو می نویسند.

 

۷- Product Hunt – مناسب واسه: پیدا کردن راحت تر جدیدترینای فناوری

با در نظر گرفتن حجم انبوه استارت آپای جدید، ایده ها و برنامه های کاربردی در اینترنت، خیلی سخته که ما بتونیم همه اونا رو دنبال کنیم. سرویس Product Hunt که براساس خرد جمعیه با به کار گیری سیستم ثبت امتیاز به کاربر نشون میده که کدوم یکی از ایده ها، پروژه ها و یا اپلیکیشنا بیشتر مورد توجه بقیه واقع شدن. اینطوری میشه از ایده های جدیدی که بیشتر مورد توجه بقیه قرار گرفته باخبر شد.

 

۸- Internet Arcade – مناسب واسه: پر کردن اوقات فراغت

خاطرات قدیمی خود رو با به کار گیری مجموعه جمع آوری شده به وسیله Internet Arcade  مورد بررسی قرار بدین. این سرویس واقعا یه سری از بازیای نوستالژی رو جمع آوری کرده تا کاربران بتونن در مرورگر این بازیا رو اجرا کرده و خاطرات شیرین بازیای کامپیوتری قدیمی رو دوباره مرور کنن.

 

۹- Genius – مناسب واسه: حاشیه نویسی در صفحه وب

جنیوس که بیشتر در مورد موسیقی شناخته می شه در سال ۲۰۱۴ حرکت رو به جلویی رو انجام داد. این سایت با معرفی قابلیتی خاص به کاربران این امکان رو میده تا روی صفحات وب خود حاشیه نویسی کنن و یا این که زیر بعضی خطوط توضیحاتی اضافه کنن. کار با این سرویس بسیار ساده س! و راه های جذابی واسه توضیح بیشتر متن به خوانندگان، داره.

۱۰- F.Lux – مناسب واسه: آدمایی که مدت زمان زیادی رو با نمایشگرها کار می کنن

بر کسی پوشیده نیس که نمایشگرها واسه چشم ضررهایی رو به همراه دارن، خصوصا در اتاق تاریک. اگه شما جزء آدمایی هستین که تموم طول روز خصوصا شبا پای کامپیوتر می شینین، نرم افزار F.Lux واسه شما بسیار اهمیت پیدا می کنه. این برنامه با وفق دادن رنگای نمایشگر در زمانای جور واجور شبونه روز، از آسیب دیدن چشمون شما جلوگیری می کنه، خصوصا در شبا.