فناوری

اعلام نتایج رقابت سالانه موتورترند؛ انتخاب برترین خودرو اسپرت ۲۰۱۸ [تماشا کنید]

هر ساله مجله معتبر و بزرگ موتورترند خودروهای سال رو در دسته بندیای مشخص انتخاب می کنه.

این نشریه تخصصی اتومبیل، بهترین خودرو راننده محور دنیا که شامل  خودروهای اسپرت و سوپراسپرت عرضه شده تو یه سال گذشته میلادیه رو جمع آوری  و پس از تست و بررسی این خودروها در کنار همدیگه، یه خودرو رو رو با لقب بهترین خودروی راننده محور سال انتخاب می کنه.

این تست و بررسی شامل کارکرد این نامزدها در پیست اتومبیل رانی و حس و حال رانندگی با اونا در جاده های پرپیچ و خمه.

در آخر و پس از معرفی قهرمون، مجله موتورترند همه رقبا رو در کنار همدیگه قرار میده و یه درگ ریس ۴۰۷ متری یا ۱٫۴ مایلی رو برگزار می کنه و به اون لقب درگ ریس سال رو میده.

مثل سالای گذشته موتورترند این رقابت رو برگزار کرد که در آخر گاو عصبانی سنت آگاتا یعنی لامبورگینی هوراکان پرفومنته تونست در آخر لقب بهترین خودروی راننده محور سال ۲۰۱۸ به وسیله نشریه موتورترند رو از اون خود کنه. سال گذشته فراری ۴۸۸ GTB این عنوان رو پس از آخرین حضور خود در سال ۲۰۱۰ بدست آورد.

مهم ترین فرق برنامه امسال با سالای گذشته اینه که دیگه نشریه موتورترند محتوای این برنامه رو به صورت رایگان در اختیار عموم قرار نمی ده و واسه تماشای بخشای ویدیوی و یا محتوای نوشتاری باید یا عضو شبکه اینترنتی(پولی) موتورترند موسوم به (On demand) شید و یا این که مجله چاپی این نشریه رو بخرین.

موتورترند در انتهای برنامه هر ساله خود یه درگ ریس بین همه خودروهای حاضر در این برنامه برگزار می کنه و مثل سالای گذشته با حضور خودروهای مهمون تلاش می کنه تا آتیش رقابت رو زیاد کنه که امسال هم از این قانون مستثنا نیس.

فقط بخش رایگان برنامه امسال همین ویدیو درگ ریسه که در ۷ دوره گذشته بیشتر از ۱۱۰ میلیون مخاطب داشته. البته این ویدیو با تاخیر یه روزه به نسبت شبکه اختصاصی موتورترند پخش می شه.

در رقابتای امسال مطرح ترین خودروها و سوپرخودروها حضور داشتن و واسه اولین بار هم یه کراس اور در این رقابتا حضور پیدا کرده بود. هم اینکه واسه اولین بار یه خودروی کره ای یعنی کیا استینگر تونسته به جمع برترینای سال راه پیدا کنه که نشون از پیشرفت روز افزون خودروسازان کره ای داره.

شورلت کوروت ZR1، آلفارومئو استلویو کوادریفوگلیو، مزدا Mx-5 Miata، هوندا سیویک Type R، بی ام و M5، آئودی TT RS، مک لارن ۷۲۰S، فورد موستانگ GT، کیا استینگر GT، آستون مارتین Vantage، پورشه ۹۱۱ GT2 RS از خودروهای حاضر در رقابتای امسال علاوه بر لامبورگینی هوراکان پرفومنته بودن.

هوراکان پرفومنته پس از معرفی تونسته نظر خیلی از خودرو دوستان رو به خود جلب کنه و به حضور نه خیلی نورانی لامبورگینی در این رقابتا پایان بخشه. سه مجری مشهور برنامه Grand Tour یعنی جرمی کلارکسون، ریچارد هموند و جیمز می در فصل دوم این برنامه اعلام می کنن که پرفومنته سوپرخودروی محبوب حال حاضر اونا هستش.

راننده حرفه ای موتورترند یعنی رندی پابست درباره این سوپرخودرو میگه: فقط کافیه پشت اون بشینین و مثل آیرتون سنا(از بهترین رانندگان تاریخ مسابقات فرمول یه) رانندگی کنین.

هوراکان پرفومنته از موتور ۵٫۲ لیتری V-10 تنفس طبیعی با بیشترین حد قدرت ۶۳۰ اسب بخار استفاده میکرد که توانایی دور خوردن تا مرز ۸۵۰۰ rpm رو داره. جعبه دنده دوال کلاچ ۷ سرعته به همراه سیستم چهارچرخ متحرک هم وظیفه انتقال قدرت به چرخا رو رو دوش دارن. پرفومنته واسه رسیدن از صفر به ۹۶ کیلومتر بر ساعت به تنها ۲٫۶ ثانیه زمان نیاز داره.

در آخر از شما دعوت می کنیم تا مثل سالای گذشته این رقابت نزدیک و مهیج رو تماشا کنین.