عمومی

آیا گرفتن رتبه بالا بدون سئو شدنی است؟

هر فردی که یه سایت واسه کار و کاسبی و حرفه خود راه اندازی کرده، همیشه باید از وضعیت رتبه سایتای رقبای خود با خبر باشه تا بتونه تصمیمای درستی درباره آینده سایت خود بگیره. این وسط بعضی از وبسمترها، شاید به این موضوع برخورد کرده باشن که بعضی از سایتا بر خلاف اینکه بهینه سازی چندانی روی سایت خود اعمال ننموده ان، ولی رتبه خلی خوبی در گوگل دارن و همین موضوع واسه اون سوالی بوجود میاره. در این مقاله ما به بیان دلایل بروز این موضوع می پردازیم:
۱- تعداد کلیکای دریافتی
ارزش گذاری گوگل واسه رتبه بندی سایتا، چندین مورد رو شامل می شه که یکی از اونا، اندازه کلیک یا تعداد کلیک هاییه که یه سایت، در نتیجه جست و جوی کاربران در گوگل گرفتن و هر چی این درصد بیشتر باد، ارزش سایت بالاتر میره چون به این معنا هستش که سایت کیفیت خوبی داره که بازدید کننده زیادی داره.
۲- نوع بک لینکای مورد استفاده

بک لینک

کافیه شما به جای داشتن بک لینکای زیاد از سایتای جور واجور، فقط چند بک لینک از چند سایت معتبر، عالی و هم موضوع سایت خود داشته باشین در این صورت ارزش بسیار موثر اونو می بینین.
۳- قدمت و سن سایت
سایتایی که سن بیشتری دارن، نسبت به سایتایی که تازگیا راه اندازی شدن، رتبه بالاتی دارن چون اندازه فعالیت اونا در طول این چند سال زیاد بوده و این یه امر طبیعیه.
۴- به کار گیری لینکای داخلی
حتما نباید از بک لینک واسه سایت استفاده شه چون بعضی وقتا در موضوع کاری شما، سایت مناسب واسه لینک دهی پیدا نمی شه پس کافیه در همون سایت خود، از لینکای داخلی استفاده کنین که به صفحات جور واجور سایت برگشت داده می شن.
۵- تولید محتوای با کیفیت
شاید شمام با این مورد رورو شده باشین که سایتی با اینکه مطالب زیادی نداره ولی تعداد بازدید اون خیلی زیاده و وقتی که بررسی می کنین میفهمید که چه مطالب عالی و بکری در این سایت هست که همین امر باعث می شه کاربران زیاید رو به سمت خود جلب کنه و همیشه منتظر باشن تا مطلب جدید وارد سایت شه و اونو بخونن. پس تعداد محتوا مهم نیس بلکه کیفیته که مهمه.
۶- اهمیت دادن به کلمات کلیدی پر رقابت
این بدون معنی نیس که همه حواس خود رو صرف کلمات کلیدی پر رقابت کنین چون اگه در این مورد به رتبه اول برسین، اگه روزی کلیکای خود رو نسبت به این کلمه از دست بدین، شدیدا رتبه شما ناراحت می شه. منظور اینه که در میان محتویات خود در به روزرسانیا، مطالبی با کلمات رقابتی داشته باشین.

حتما بخونین :

  • لگوریتم گوگل در سال ۲۰۱۷ و تغییرات سئو سایت
  • پیروزی با سئو درجنگ گلادیاتورها
  • این ۳ نکته رو قبل از این که تصمیم به سئو سایت خود بگیرین بخونین
  • ۵ آزمایش سئو واسه موفقیت : همه چیز دان سئو شید
  • اون گاه که سئو به میدونی واسه کلاهبرداری تبدیل می شه